Severhosting

SERVERHOSTING

Server hosting je pokročilé řešení pro uživatele se specifickými požadavky - například vysoké datové přenosy, aplikace výrazně zatěžující server nebo specifické nároky na konfiguraci. Serverhostingové služby jsou obsluhovány v datovém centru ADAPTIVITY.
Pod server hosting zahrnujeme:

Dedikovaný server je fyzický server, který je vyhrazen jen a pouze pro vaše potřeby. Objednáte-li si dedikovaný server, platíte měsíční poplatek zahrnující pronájem serveru, spotřebu jeho elektrické energie a konektivitu. Na server si můžete nainstalovat prakticky libovolný software a provozovat na něm libovolné aplikace.

Managed server je varianta dedikovaného serveru, který za vás spravuje poskytovatel. Stará se o správu software, pravidelné aktualizace, bezpečnostní záplaty, zálohování a podobně.

Virtuální server je pronájem části výpočetního výkonu, paměti a diskového prostoru výkonného serveru. Na serveru běží virtualizační software, který umožňuje rozdělit výkon serveru a provozovat současně více instancí operačního systému. Celý systém se pro vás tváří jako běžný server - můžete použít vámi vybraný operační systém a instalovat vlastní aplikace.